Loading
info@fisosyalmedya.com +90 850 480 01 34

Google Reklam Yönetimi

Google Reklam Yönetimi

Dijital çağda, firmaların reklamlarını yapabilmek için teknolojiyi etkin bir şekilde kullanması gerekiyor. Artık eski zamanlarda kullanılan geleneksel reklam, tanıtım ve pazarlama yöntemleri firmalara istedikleri geri dönüşleri sağlamıyor. Bu nedenle yeni çareler arayan, etkili bir pazarlama yöntemi ile firmasının tanıtımını kısa sürede gerçekleştirmek isteyen ve hedef kitlesiyle daha etkili, hızlı etkileşim sağlamayı arzulayan firmalar Google reklamlarını kullanıyor.

Google reklamları, internetin hayatımıza girmesi ile birlikte tanıştığımız bir terim. Fakat son zamanlarda neredeyse günün büyük bir çoğunluğunun internette geçmesi ve birçok işlemin internet üzerinden halledilmesiyle birlikte Google reklamları yani Google adwords daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Neden Google Reklamları?

Neden Google Reklamları?İnternette yayınlamış olduğunuz firmanıza ilişkin Google adwords reklamları, firmanızın bulunamayacağı mecralarda rahatlıkla varlık göstermesine olanak sağlar. Böylece sadece çevreniz ile sınırlı kalmayıp neredeyse internet kullanıcılarının %80’lik oranına ürün ve hizmetinizi ulaştırmış olursunuz. Hem Türkiye’de hem de dünya genelinde birçok kişiye ulaşmanıza sağlayan bu Google reklamları o yüzden firmalar tarafından en etkili reklam yöntemi olarak kabul edilir. Aynı zamanda diğer reklam türleri ve pazarlama yöntemleri ile karşılaştırıldığında firmalara ciddi oranda maliyet avantajı da sağlamaktadır.

Geleneksel reklam yöntemleri incelendiğinde reklamların hedef kitleye ulaşımının zamanlamasının ayarlanması çok güçtür. Ancak internet sizlerin hedef kitlesini analiz ederek sizin onlar için sunduğunuz hizmet ve ürünlere en çok ihtiyaç duyduğu anda sizleri karşılarına çıkarır. Böylece doğru zamanlama sayesinde hedef kitlenin sizi fark etmesi, ürün ve hizmet konusunda sizleri tercih etmesi kolaylaşmaktadır.

Diğer reklam ve pazarlama yöntemleri tarafından sağlanmayan esneklik ve kontrol avantajı da firmalara Google reklamları sayesinde sunulmaktadır. Çünkü reklamlarınızı istediğiniz an hemen yayınlama ve yayından çekme fırsatı sağlayan bu sistem üzerinde aynı zamanda istediğiniz değişiklikleri hemen uygulayarak zaman kaybetmeden hemen hedef kitlenizle paylaşabilirsiniz.

Google Reklamları Neden Tercih Etmeli?

Google Reklamlarını Kim Neden Tercih Etmeli?İnternet, 7’den 70’e herkesin, dünya genelindeki tüm insanların buluştuğu ortak bir alan. İnternet üzerinde vakit geçiren birçok insan arama motoru olarak Google kullanılıyor. Dünyada en çok tercih edilen arama motoru olarak görülen Google’a vereceğiniz tüm reklamlar, internet kullanıcılarının en az %80’lik bir dilimine ulaşabiliyor. Bu da birçok reklam ve pazarlama yönteminden elde edemeyeceğiniz bir kitleye ulaşmanız anlamına geliyor.

Google reklamları tercih ettiğiniz zaman firmanız büyük bir kitleye ulaşma imkanı yakalar. Bu yüzden de günümüzde birçok firma ürün ve hizmet tanıtımları için genellikle Google reklamları sıklıkla tercih etmektedir.

Arama Ağı Reklamları

Google reklamları milyonlarca marka tarafından dünya genelinde kullanılıyor. Bu markalar arasından sıyrılmak ve rakiplerinizin önüne geçmek hedef kitlenize ulaşmak için çok önemli. Google aramalarında reklamlarınızın üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız en etkili kullanabileceğiniz yöntemlerinden biri arama ağı reklamları… Bu yöntemde yayınlayacağınız Google reklamlarında kullanacağınız metin için anahtar kelimeler belirlersiniz. Hedef kitleniz o kelimeleri arattığında arama ağında sizin reklamlarınız üst sırada çıkar.

Bu yöntemde istediğiniz anahtar kelimeleri markanızın reklamı için belirleyebileceğiniz gibi aynı zamanda istemediğiniz kelimeleri de negatif olarak belirleme şansına da sahipsiniz. Anahtar kelimenin yanı sıra tarih, konum, yeniden pazarlama gibi birçok hedefleme yapmanız da mümkün.

GDN Reklamları

Google üzerinde görüntülü reklam modeli GDN reklamları olarak tanımlanır. İnternette dikkat çekmek için metinlerde anahtar kelime kullanımı kadar reklamlar ile birlikte bir resim paylaşımı da firmanızın dikkat çekmesini sağlar. Birçok internet sitesine yüksek kalitede reklam vermenizi sağlayan GDN reklamları, birçok firma tarafından kullanılır. Yüksek geri dönüşler alınan ve firmaların tanıtımlarında çok etkili olan GDN reklamları, ileri düzeyde yüksek kitlelere ulaşmanızı amaçlar.

Remarketing Özelliği

Firmanızın akılda kalması için kullanabileceğiniz en etkili özelliklerden biri bu… Çerezlere dayalı bir teknoloji ile çalışır. Bu teknoloji sayesinde bir internet kullanıcısı, site ziyareti yaptığında siteden ayrıldıktan sonra diğer internet sitelerinin görsel reklam alanlarında sizin firmanızın, ürününüzün ve hizmetinizin reklamını görmeye devam eder. Marka bilinci oluşturmanıza yardımcı olan remarketing özelliği aynı zamanda ziyaretlerin satışa dönüşme oranını da yükseltmektedir.

Ölçülebilir Reklamlar

Google reklamları, dergi, gazete, radyo ve televizyon reklamlarının sağlamadığı bir avantajı reklam verenlere sağlamaktadır. En net ve doğru şekilde ölçümleme özelliği sayesinde reklamınızın kaç kişiye ulaştığı, hedef kitle ile etkileşimi gibi birçok konuda sizlere en gerçekçi analizleri sunmaktadır. Firmalar oluşturdukları Google reklamları sonrasında aldıkları bu geri dönüşler sayesinde, reklam politikalarını tekrar gözden geçirmekte, reklam stratejilerini bu doğrultuda yönetme imkanı yakalamaktadır.

Firmalar, Google reklamlarının sağladığı ölçülebilir reklam kolaylığı sayesinde maliyet ve geri dönüş hesaplamalarını da çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Yukarı Git